Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğum Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPID) üyelerinin destekleri ile 2016 yılının Nisan ayında göreve gelmiş bulunmaktayız. Türkiye’nin Diş Hekimliği alanındaki en köklü derneklerinin başında gelen derneğimiz 1976 yılında kurulmuştur ve 40 yılı aşkın bir süredir Protetik Diş Hekimliği camiasına hizmet vermektedir.
Göreve başladığımız ilk günden itibaren meslektaşlarımızın da desteğiyle ‘TEK SES PROTEZ’ sloganı ile elele, yürek yüreğe hareket ederek DİŞ HEKİMLİĞİ ALANINDA EN BÜYÜK UZMAN SAYISINA sahip olan camiamızı hakettiği yere getirmeyi hedefledik. Gerek bilimsel kongrelerimiz gerek de mesleki sorunlarımızı paylaştığımız toplantılarımızla hedefimize gerçekleştirdik ve son kongremizde bunu tüm TÜRKİYE’ye HEP BERABER DUYURDUK.

2 yılda bir tekrarlanan bilimsel kongrelerimize ve yılda bir yapılan sempozyumlarımıza katılımın her geçen gün artması, HER FAKÜLTEDEN doktora öğrencisi, uzman, öğretim üyesi meslekdaşlarımızn katılması, genç meslekdaşlarımızın branşımızla ilgili İngilizce/Türkçe sunumlar yapması, genç öğretim üyesi meslekdaşlarımızın oturumlara başkanlık yapması, teorik bilgilerimizin yanında Pratik bilgilerimizi tazelemek ve pekiştirmek için kurslaraın yapılması ve bu kursların defalarca tekrarlanması ve katılımın 500lü sayılara ulaşması bu yolda ne kadar ilerlediğimizi kanıtlamaktadır.
Ayrıca bu kongrelerin ve sempozyumların en önemli özelliği, genç meslektaşlarımızın birbirlerini tanıması, çok değerli hocaları ve sektörün ileri gelenleri ile kaynaşması ve camiamıza sahip çıkmasıdır. Türkiye’de ki en kalabalık diş hekimliği branşı olan Protetik Diş Tedavisi birlik olgusu ile daha da kalkınacaktır.

Bu beraberliği dahada ilerletmek amacı ile 2018 yılında TPİD AKADEMİ oluşturmayı ve bu oluşumla genç meslektaşlarımıza mesleki yeterliliklerini de arttırabileceği ve bu yeterliliklerini çeşitli platformlarda diş hekimlerine ‘’ PROTEZ UZMANI’’ olarak aktarabilecekleri donanıma sahip olmaları için sadece TPID üyelerine yönelik teorik/ Pratik kursları uygulamayı düşündük.

Üyelerimizin de katkısı ile daha güzel başarılarımızın olması dileğiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof Dr Yasemin Özkan
Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği Başkanı